Kontakty a spojení

Telefonní kontakt: pondělí až pátek 10:00 až 15:00

E-mail do kanceláře: jan.nav /zavináč/seznam.cz

Platby v českých korunách: konto pro platby v Kč:  26 00 12 48 23 Kód Banky:  2010 (FIO)

Údaje o firmě: MEDIA MARKET PRAHA PRAGUE

Možnosti plateb: převod, hotovost, dobídka

Kontaktní osoby: prodej + reklamace - Mgr. Jan Navrátil , Poradenství a rozvoj - Ing. Michal Filek

Výdejní místo: pokud zákazník chce zboží převzít osobně, je to po dohodě možné v Praze.

Údaje o serveru Woodklang: server je platformou křesťansky orientovaných lidí, pro propagaci české kultury a českých hudebních nástrojů. Pokud je výrobek dovezen, je to uvedeno v jeho popisu. Při nákupu na www.woodklang.cz má proto zákazník povědomí o tom, kde byl nástroj vyroben.

Cajony KLANGspiel - návod k použití a údržbě

Cajony KLANGspiel jsou pečlivě vyrobeny v malé soukromé dílně v Německu.

Na jejích povrchovou úpravu se používá tradiční pryskyřičný lak, zvaný ŠELAK. Ten se používá také například u klasických hudebních nástrojů – housle, violončelo. . . . Šelak zaručuje znělost nástroje a jeho postupné vyhrávání a zlepšování zvuku nástroje. Šelak je zdravotně nezávadný, což je důležité nejen pro alergiky, ale pro každého hráče, protože při pře se kůže na rukou prokrví a je více otevřená pro vstřebávání látek. Šelakový povrch nevyžaduje žádnou zvláštní péči, pouze by se měl jednou za čas otřít leštěnkou, která neobsahuje líh. To proto, že šelak je rozpustný lihem. Jako přírodní materiál je šelak citlivější na působení vody, proto cajon nenechte zmoknout a pokud se na něho vylije tekutina, co nejdříve ji setřete. V tomto ohledu není zapotřebí zvláštní úzkostlivosti, stačí rozumné zacházení.

Seřizování nástroje

Některé cajony KLANGspiel mají nastavitelnou výšku hrací štěrbiny a pod hrací plochou nastavitelný struník.

Seřizování výšky hrací štěrbiny

Seřízení štěrbiny je individuální záležitost, nástroj je prodáván v seřízeném stavu. Výška štěrbiny se seřizuje šrouby na hrací ploše. Při povolování šroubů se štěrbina zvětšuje a naopak. Zde platí následující zásady: A - šrouby mají být nastaveny tak, aby se štěrbina rozšiřovala postupně. B - v rozích by štěrbina neměla být větší, než 3 mm, ideál je 1,5 až 2,5 mm. Nastavení by mělo být takové, aby se bez velkého úsilí ozývaly „slap tóny“ (pleskání přes rohy).

Seřizování struníku

Struník se seřizuje suchým zipem. Nastavení má být takové, aby struník kmital při běžném úderu. Neměl by se tedy ozývat například při manipulaci s cajonem. Pokud se struník suchým zipem utáhne  příliš, zatlumí se a přestane se ozývat.