Tyto internetové stránky jsou součástí konceptu Woodklang zaměřeného na hudebnost a estetiku.

Podtitul: „tvořivé hudební nástroje“.

Projekt pracuje v souladu s principy křesťanského ekumenismu.

Na konceptu Woodklang spolupracují designéři, hudebníci, učitelé výrobci, a další odborníci z ČR, ale také z evropských zemí, ČR, Německa, Polska, Rakouska a Slovenska. Jednou z myšlenek projektu je v Evropě navrhovat a vyrábět hudební nástroje, podporovat jejich využívání, a jejich konstrukce kozultovat s praxí.

baskytarista

Projekt Woodklang se začal formovat v roce 2006 s malým týmem. Proto se mu daří vyrábět pomůcky a nástroje ve velmi dobré kvalitě a za ceny srovnatelné s asijskou produkcí.  


Produktové řady Woodklang jsou ekologické, z kvalitních materiálů a funkčních konstrukcí. Dbá se na to, aby se o nástroje nemohl nikdo zranit, dřevo pochází z ověřených zdrojů, lepidla jsou certifikovaná a nástroje mají buďto tradiční povrchové úpravy (např. šelak) nebo dokonce v mnoha případech jsou pouze navoskovány, či naolejovány přírodními substancemi. Velká výhoda je, že nástroje řad Woodklang nepocházejí z rizikových oblastí. Neobsahují tudíž žádné rizikové zárodky a neabsolvovaly kontejnerový, lodní transport. Při lodním transportu se bohužel může stát, že se i kvalitně zpracované zboží něčím kontaminuje (plísně, houby, mikroorganizmy, pozůstatky po předchozím uživateli kontejneru, atd.) Tyto aspekty se v zájmu nízkých cen často přehlížejí.                                                                             obrázek: Ivan Válek, skupina Team                      

U většiny produktů je uveden původ, to se netýká některých doplňků, jako jsou  například futrály, se bohužel ani WoodKlang neobejde bez asijských produktů.

Záštitu nad prodejem a koordinaci činnosti zabezpečuje firma Media Market Agency Prague jejíž kontaktní údaje jsou uvedeny v rubrice „Kontakt“.

Naši spolupracovníci

 

Christoph Franzen      Zdeněk Šimanovský

Koordinátor pro Německo              Systemická muzikoterapie

Simanovsky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

José Cortijo                  Michal Filek 

Design + profesor Percussion        Vývoj nástrojů                   

       

 

 

 

 

 

 

 

Michal Filek rozhovor 2019 Praha TV

https://prahatv.eu/porady/dialogy-s-kulturou/dialogy-s-kulturou-25-12-2019-18-33

 

 

Naši uživatelé

O našich uživatelích se dočteme napříkad na stránce: www.klangspiel.webnode.cz .